Witaj na stronie Fundacji na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, która pomaga młodym i zdolnym ludziom rozwinąć skrzydła. To właśnie nasza Fundacja wierzy w Twoje pasje i widzi Twoje zaangażowanie. Z nami wylejesz solidne fundamenty Twojej przyszłości!

Wierzymy w to, że nasze wspólne zaangażowanie i działania przyczynią się do realizacji słów Erasmusa „Nadzieja narodu tkwi w odpowiednim wyedukowaniu jego młodzieży”.

Fundacja na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie została powołana w kwietniu 2020 roku z inicjatywy prof. Jacka Wróbla rektora ZUT przy ogromnym wsparciu jej głównego fundatora Edwarda Osiny prezesa największej na Pomorzu Zachodnim firmy budowalnej CALBUD.

Celem naszej Fundacji jest przyciągnięcie najzdolniejszych młodych ludzi z całej Polski do Szczecina. Chcemy im pomóc ukończyć studia oraz zaplanować dobrą przyszłość.

Naszą misją jest dotarcie do zdolnych ludzi, którzy często nie mają możliwości lub wsparcia w swoim środowisku lokalnym, by podjąć studia wyższe. Chcemy zrodzić w nich przekonanie, że jeśli chcą i mają pasje oraz pomysł na siebie, będą mogli je zrealizować razem z nami – tu na ZUT w pięknym i rozwijającym się Szczecinie.

Przez naszą działalność, pragniemy obudzić w lokalnych przedsiębiorcach, którzy w dużej części są absolwentami Politechniki Szczecińskiej, Akademii Rolniczej czy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie poczucie budowania wspólnoty akademickiej i tradycji oraz wspierania uzdolnionej młodzieży. Udział naszych absolwentów w tworzeniu tego kapitału jest bardzo ważny. Inwestycja w edukację i jej rozwój jest również inwestycją w przyszłość naszego miasta.