26.09.2022 r.

Dożynki Wojewódzkie w Przelewicach

Tegoroczne święto plonów, Dożynki Wojewódzkie odbyły się na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Tradycyjnie nastąpiło przekazanie chleba wypieczonego z tegorocznych zbóż na ręce marszałka województwa zachodniopomorskiego. Na tak dużej imprezie nie mogło zabraknąć również Fundacji ZUT:) Prezentowaliśmy Fundację ZUT, opowiadaliśmy o powodach jej powstania. Dziękujemy za odwiedziny gościom, przyszłym (miejmy nadzieję) stypendystom i tym, którzy nas po prostu lubią.

22.09.2022 r.

Byliśmy na Baltic Economic Congress.
Kongres odbywał się na w Operze na Zamku i połączony był z Jubileuszem 25 – lecia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Celem kongresu była dyskusja, wymiana poglądów, poznanie najnowszych trendów gospodarczych oraz identyfikacja szans i zagrożeń rozwoju przedsiębiorstw. Fundacja ZUT, też tam była. Spotkaliśmy absolwenta kierunku ogrodnictwo (byłej Akademii Rolniczej w Szczecinie dziś to Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), posła na Sejm IX kadencji Jarosława Rzepę. Rozmawialiśmy między innymi o misji Fundacji ZUT – o tym, że jesteśmy po to, by pomagać młodym zdolnym ludziom w osiąganiu naukowych celów.

08.09.2022 r.

Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 16 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów. Perspektywy. W dniach 6-7 września Salon Maturzystów odbył się w Szczecinie. Jest to miejsce, gdzie prezentują swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy. Także i my informowaliśmy uczniów szkół średnich, że jeśli mają dobre wyniki w nauce, chcieliby się dalej uczyć, ale nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych to jest Fundacja ZUT, która pomoże zrealizować ich marzenia dzięki fundowanym stypendiom.

23.05.2022 r.

II Zachodniopomorski Festiwal Wina

Zachodniopomorski Festiwal Wina odbył się na Zamku Książąt Pomorskich w dniach 20-21 maja. Popularyzuje on szeroko pojętą kulturę wina a w tym szczególnie zachodniopomorskie tradycje winiarskie. W te tradycje wpisuje się jeden z kierunków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie uprawa winorośli i winiarstwo. Stąd objęcie patronatem uczelni tego wydarzenia. Fundacja ZUT także była tam obecna. Informowaliśmy uczestników m.in. o celach Fundacji ZUT takich jak zwiększenia szans edukacyjnych uzdolnionej młodzieży, wspierania i tworzenia warunków rozwoju kształcenia studentów i zachęcaliśmy odwiedzających Festiwal Wina do zaangażowania się w misję FUNDACJI ZUT.

22.04.2022 r.

Targi edukacyjne dla maturzystów.

Targi EDU DAY to znane wydarzenie na mapie edukacyjnego Pomorza Zachodniego. Od grudnia 2015 roku impreza odbywała się już dziesięciokrotnie w łącznie 5 miastach naszego województwa. Odbyła się także w Szczecinie 21 kwietnia. Spotkaliśmy się z młodzieżą z 10 szkół średnich i informowaliśmy o możliwościach otrzymania wsparcia finansowego z Fundacji ZUT.

11.04.2022 r.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – Tam byliśmy.

Fundacja ZUT szuka uzdolnionej młodzieży, chcącej podjąć studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Najlepszym miejscem na znalezienie młodych, zdolnych, uczniów są olimpiady.  Dlatego byliśmy na XLV edycji Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Pyrzycach. Rozmawialiśmy z młodzieżą o możliwościach jakie kandydatom na studia daje FUNDACJA ZUT. Rozdaliśmy promocyjne zakładki, dzięki którym młodzież w łatwy sposób pozyska niezbędne informacje dotyczące działań Fundacji ZUT.

21.03.2022 r.

Fundacja ZUT na Dniach Otwartych uczelni.

W dniach 17,18 marca Fundacja na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miała możliwość przedstawienia młodzieży programu stypendialnego skierowanego do uzdolnionych maturzystów.  W ramach tego programu kandydaci na studia na pierwszy rok mogą otrzymać stypendium o wartości do 20.000 zł.
Rozmawialiśmy o tym z maturzystami i rozdawaliśmy im materiały informacyjne. Dziękujemy za spotkania:)

31.01.2022 r.

Wystartowała witryna internetowa Fundacji na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Bądź z nami na bieżąco!

Wystartowała strona internetowa Fundacji ZUT. Odwiedzający ją internauci, pod adresem fundacja.zut.edu.pl, będą mogli m.in. śledzić bieżące działania fundacji oraz jej przyszłe inicjatywy, a także poznawać sylwetki podopiecznych.

Na stronie można znaleźć informacje dot.:

• fundacji;
  • stypendystów;
  • fundatorów;
  • zasad współpracy;
  • oraz wsparcia fundacji.

Zapraszamy również do śledzenia profilu fundacji na Instagramie oraz Facebooku.

Darczyńcy – już teraz można dokonywać wpłat on-line.